Mały, biały piesek maltańczyk

zdjecie
Rasy psów ,

Maltańczyki to psy niewielkich rozmiarów, o urzekającym uroku i pięknej, gęstej sierści. Co powinniśmy wiedzieć o wychowaniu tego psiaka?

Maltańczyki uwielbiają towarzystwo ludzi jak i innych zwierząt. Chętnie a jednocześnie spokojnie bawią się z dziećmi pod warunkiem, że nie są traktowane przez nie jak pluszowa maskotka do ściskania. Uczulmy nasze dzieci, że włochata, biała kulka to prawdziwe, wrażliwe stworzenie, a nie zabawka, która zaspokoi naszym pociechom potrzebę zabaw. Maltańczyki dobrze dogadają się także z kotami, ponieważ łączą ich podobne zachowania oraz domowy tryb życia. Mimo skłonności do leniuchowania maltańczyki i koty mogą nie tylko wylegiwać się wspólnie na kanapie, ale także bawić.

Ważnym elementem wychowania powinno być zapewnianie maltańczykom odpowiedniej opieki i uwagi. Pies tej rasy pozostawiony sam sobie będzie nieszczęśliwy, a co za tym idzie psotliwy – będzie robił wszystko, by zwrócić czyjąś uwagę. Jednak jeśli od maleńkości nauczymy go odpowiednich komend i będziemy poświęcać mu dużo czasu, maltańczyk odwdzięczy nam się posłuszeństwem i miłością. Łatwo możemy nauczyć go licznych sztuczek, jest bowiem pieskiem bardzo pojętnym i chętnie uczącym się nowych rzeczy.

W miarę możliwości powinnyśmy jak najrzadziej zostawiać maltańczyka samego w domu. Nie mając blisko siebie ludzi, do których jest przywiązany, będzie ciężko znosił rozłąkę. Jeśli mamy możliwość, zabierajmy pieska ze sobą. Gdy jednak pilnie będziemy musieli wyjść z domu i nie możemy zabrać pupila ze sobą, pamiętajmy o zapewnieniu mu choćby tymczasowej rozrywki, np. zostawieniu przekąski, którą będzie mógł długo gryźć czy rozrzuceniu ulubionych zabawek. W innym wypadku pies może z nudów i samotności zacząć psocić w domu, gdyż nie będzie potrafił znieść braku obecności swoich właścicieli.

Maltańczyk nie jest psem o trudnym charakterze, wymaga jednak odpowiedniej dozy bliskości, uwagi i poświęcenia mu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *